مطب جلال آل احمد فضاي كوچكي داشت، محل پارك خودرو براي مراجعين به سختي يافت مي شد. در زمستان سال ٩٨ فعاليت در اين مطب را متوقف كرديم و موقتا فقط در مطب شهران خدمتگزار دوستان بوديم.
ماهها جستجو كرديم تا محل مناسب بيابيم:
يوسف آباد هم دسترسي خوبي دارد (از طريق مترو و وسايل نقليه عمومي) و هم از جاي پارك مناسبي در ساعات بعدازظهر برخوردار ست.
نزديكي به خيابان وليعصر (شاهرگ حياتي مملكت) از مزايای ديگر اين محله ست. واحد جديد خريداری شود و از سال ٩٨ عمليات بازسازی آغاز شد.
به دليل شرايط بحراني كرونا، پس از حدودا ٦ ماه مطب، آماده ي بهره برداري شد و از تاريخ ٢٠ تير ٩٩ فعاليت ما در مطب يوسف آباد به جاي مطب جلال آل احمد آغاز شد. يوسف آباد، خيابان سيدجمال الدين اسد آبادی، بالاتر از ميدان كلانتری، نبش خيابان ٤٧ (شهيد قاسمی)، پلاک ٤٢٩ ساختمان سبز، طبقه ٦ واحد ٢١
تلفن: ٨٨٢١٣٤٦٢ - ٨٨٢١٣٤٥٩
هماهنگي: ٠٩٣٦٣٠٦٦٠٩٩


1 1 1 1 1

همكاران دندانپزشك عمومي كه دروه هاي كوتاه مدت ارتودنسي ثابت را گذرانده اند و اكنون با روش M.B.T به درمان بيماران مشغولند لازم است به چند نكته توجه نمايند:
در كتاب و دوره هاي مجاز و غيرمجاز (!) آموزش ارتودنسي ثابت M.B.T مرحله ي پس از سيمهاي NiTi روند را سيمهاي چهارگوش توضيح داده و مرحله ي طولاني بستن فضا را روي سيمهاي ٢٥*١٩ شرح مي دهند. اما بايد توجه بفرماييد كه تحقيقات نشان داده اند كه باقي ماندن طولاني مدت اين سيمهاي سنگين مي تواند موجب تحليل ريشه ي دندانهاي قدامي شود. توصيه كاربردي: پس از سيم ١٦ نيتي كه دندانها را رديف مي نمايد مي توانيد از اين ترتيب استفاده كنيد: ١٦ استيل- ١٨ استيل-٢٢*١٦ استيل: مي توان بخشي از فضا بستن را روي دو سيم اخير انجام داد.
البته اگر level دندانها و يا torque آنها داراي اشكال بود بايد روي سيمهاي ٢٥*١٧ نيتي و سپس استيل ايرادات برطرف شود. اگر نيروها كنترل شده باشد پس از بستن فضاها در صورت نياز به اصلاح شيب دندانها، يك دوره ي كوتاه مدت ٢٥*١٩ نيتي يا استيل كفايت مي كند.

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر

feed-image

آمار سایت: امروز: 0 نفر - دیروز: 70 نفر - این هفته: 148 نفر - این ماه: 4597 نفر - کل بازدید: 803747