مطب جلال آل احمد فضاي كوچكي داشت، محل پارك خودرو براي مراجعين به سختي يافت مي شد. در زمستان سال ٩٨ فعاليت در اين مطب را متوقف كرديم و موقتا فقط در مطب شهران خدمتگزار دوستان بوديم.
ماهها جستجو كرديم تا محل مناسب بيابيم:
يوسف آباد هم دسترسي خوبي دارد (از طريق مترو و وسايل نقليه عمومي) و هم از جاي پارك مناسبي در ساعات بعدازظهر برخوردار ست.
نزديكي به خيابان وليعصر (شاهرگ حياتي مملكت) از مزايای ديگر اين محله ست. واحد جديد خريداری شود و از سال ٩٨ عمليات بازسازی آغاز شد.
به دليل شرايط بحراني كرونا، پس از حدودا ٦ ماه مطب، آماده ي بهره برداري شد و از تاريخ ٢٠ تير ٩٩ فعاليت ما در مطب يوسف آباد به جاي مطب جلال آل احمد آغاز شد. يوسف آباد، خيابان سيدجمال الدين اسد آبادی، بالاتر از ميدان كلانتری، نبش خيابان ٤٧ (شهيد قاسمی)، پلاک ٤٢٩ ساختمان سبز، طبقه ٦ واحد ٢١
تلفن: ٨٨٢١٣٤٦٢ - ٨٨٢١٣٤٥٩
هماهنگي: ٠٩٣٦٣٠٦٦٠٩٩


1 1 1 1 1

در برخی بیماران، مشکل اصلی کوچکی و عقب بودن فک پایین است. در این موارد درمان ایده آل انجام ارتودنسی متحرک در سنین رشد می باشد. اگر بیمار از پلاکهای ارتودنسی طبق دستورات متخصص ارتودنسی استفاده نماید، مشکل کوچکی و عقب بودن فک پایین اصلاح می شود و نیمرخ بیمار بهبود می یابد.
در بیماری که در تصاویر زیر مشاهده می نمایید ابتدا یک دوره درمان ارتودنسی متحرک جهت تحریک رشد فک پایین انجام شد. پس از بهبود وضعیت فک، نوبت به ردیف کردن نامرتبی دندانها رسید که نیاز به ارتودنسی ثابت دو فک داشتند.
دکتر عشاق مسوولیت درمان دو مرحله ای ایشان را برعهده داشتند و تصاویر بعد از درمان، نشان دهنده ی وضعیت بهبود یافته ی نیمرخ و مرتبی کامل دندانها می باشد.

ortodonsi1 ارتودنسی دندان - نمونه ارتودنسی دندان - ارتودنسی

نمونه ارتودنسی

اگر مشکل جلو زدگی فک در سن رشد درمان نشود، در سن بزرگسالی نیاز به ارتودنسی و جراحی فک خواهد بود. در بیماری که مشاهده می کنید کوچکی و عقب بودن فک بالا و بزرگی و جلوزذگی فک پایین دیده می شود. در این بیمار علاوه بر مشکل فکی، کمبود فضای فکی مشاهده می شود به نحوی که برخی از دندانهای دایمی و اصلی فضای کافی جهت رویش دندانها نداشتند و از بالای لثه رویش یافتند. بهداشت ضعیف دندانها موجب پوسیدگی های وسیع دندانی نیز شده است.
برای درمان این جوان، دکتر عشاق- متخصص ارتودنسی- درمان ارتودنسی ثابت دو فک را آغاز کردند و در میانه ی درمان دو ساله ی ارتودنسی، متخصص جراحی فک و صورت توسط جراحی مشکل فک را اصلاح نمودند.
در تصاویر بعد از درمان بهبود وضیت فک و مرتبی دندانها قابل مشاهده است.

نمونه ارتودنسی

نمونه ارتودنسی

یکی از مواردی که نیاز به درمان ارتودنسی دارد ناقرینگی قوس فکی و عدم تقارن خط لبخند می باشد. در بیماری که مشاهده می کنید علاوه بر نامرتبی واضح دندانها، آنچه بیمار را آزار می داد ناقرینگی و کج بودن قوس لبخند بود و درخواست طراحی لبخند داشتند. دکتر عشاق- متخصص ارتودنسی- توسط درمان ارتودنسی ثابت دو فک، هم ردیف بودن دندانها را فراهم نمودند و هم خط لبخند قرینه ای ایجاد کردند.

نمونه ارتودنسی


1 1 1 1 1

اورتودنسی 

ارتدنسی

اورتودونسی

 

اورتودنسی

اورتودنسی دندان

ارتودنسی

همانطور که در تصاویر نمونه نتایج درمانهای اورتدنسی می بینید ارتودونسی می تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دندانها و داشتن لبخندی زیبا داشته باشد. چنانچه احساس می کنید دندانهای شما نظم وافعی ندارند و یا خوب جفت نمی شوند حتما با ما مشورت کنید.

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر

feed-image

آمار سایت: امروز: 64 نفر - دیروز: 78 نفر - این هفته: 142 نفر - این ماه: 4591 نفر - کل بازدید: 803741