بلاگ

تخمین زمان مطالعه 3 دقیقه (666 کلمه)

در دوران کرونا چطور یک متخصص ارتودنسی خوب پیدا کنیم؟ - دکتر عشاق

Crohns-era---orthodontist در دوران کرونا چطور یک متخصص ارتودنسی خوب پیدا کنیم؟ - دکتر عشاق

انجام درمان ارتودنسی در دوران کرونا دارای ریسک بالایی است که باعث می شود افراد از مراجعه به کلینیک های دندانپزشکی و پیدا کردن یک متخصص ارتودنسی خوب اجتناب کنند ولی دکتر عشاق با فراهم آوردن یک محیط سالم، کارهای درمانی ارتودنسی را در این دوران برای مراجعه کننده ها به خوبی انجام می دهد. 

پیدا کردن متخصص ارتودنسی در دوران کرونا 

ارتودنسی یک روند درمانی برای درمان نابسامانی های موجود در فک ها و دندان افراد است و انجام آن در موقع مناسب لازم می باشد. اگرچه برخی از افراد ممکن است مشکلات زیادی نداشته باشند و برای بهبود زیبایی فک و دندان خود اقدام به انجام ارتودنسی کنند ولی ممکن است فردی دارای مشکلات حادی در دهان خود باشد که به جز با ارتودنسی قابل حل نیست، بنابراین، مراجعه به متخصص ارتودنسی در این موقعیت لازم است ولی این سوال پیش می آید که، در دوران کرونا چطور یک متخصص ارتودنسی خوب پیدا کنیم؟ 

با توجه به اینکه مهمترین بخش از انجام روندهای درمانی در کارهای دندانپزشکی بر عهده دندانپزشک متخصص است و رضایتمندی در نتیجه کار، بر اساس مهارت های ایشان به دست می آید، همه افراد تمایل دارند که به یک متخصص ارتودنسی خوب مراجعه کنند تا بتوانند نتیجه رضایت بخشی را از انجام ارتودنسی به دست آورند، ولی با توجه به شیوع بیماری ویروس کرونا و سرعت انتقال بالای این بیماری در مکان های سرپوشیده و به ویژه مطب های دندانپزشکی، بیشتر افراد در اوج شیوع این بیماری یا نمی توانند یک متخصص ارتودنسی با مهارت را پیدا کنند یا از رفتن به مطب ها برای انجام ارتودنسی ترس دارند که به بیماری کوید 19 مبتلا شوند، بنابراین ما در این مقاله دکتر عشاق متخصص ارتودنسی را به همه افرادی که نیاز به ارتودنسی ها ضروری در دوران ویروس کرونا دارند، معرفی می کنیم.  

با توجه به اینکه انجام دوره های درمانی دندانپزشکی و ارتودنسی ریسک بالایی در انتقال بیماری کرونا دارد، مطب های دندانپزشکی یکی از مکان های پر خطر برای انتقال این بیماری به شمار می روند و رعایت نکردن مسائل پیشگیری کننده منجر به بیمار شدن افراد مراجعه کننده به مطب می شود، بنابراین افراد باید به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه نمایند که اصول بهداشتی برای جلوگیری از سرایت ویروس کرونا در آن به خوبی و کامل رعایت شود. کلینیک دکتر عشاق با داشتن بهترین تجهیزات و مواد ضدعفونی کننده و همچنین برخورداری از کادری مجرب و کاملا بهداشتی، این اطمینان را به مراجعه کننده ها می دهد که تمام دوره های معاینه و درمانی ارتودنسی با رعایت صد در صدی نکات بهداشتی برای آنها انجام می شود، پس همه افرادی که در دوران کرونا به دنبال متخصص ارتودنسی خوب می باشند، به راحتی میتوانند با مراجعه به سایت دکتر عشاق و تماس با شماره تلفن های ثبت شده در سایت، جهت رزرو نوبت اقدام نمایند. 

در دوران کرونا باید دقت شود که در صورت داشتن علائمی مانند: تب شدید، سردرد، بی حالی، خستگی و غیره، تا بهبودی کامل، از رفتن به کلینیک های دندانپزشکی خودداری نمایید که باعث به خطر افتادن سلامتی دیگران نشوید و در صورتی که انجام کارهای دندانپزشکی برای شما ضروری نمی باشد از مراجعه به کلینیک های دندانپزشکی خودداری کنید. رعایت کردن نکات بهداشتی در حین انجام کارهای دندانپزشکی هم بر متخصص ارتودنسی و هم فرد مراجعه کننده لازم است، بنابراین در دوران کرونا، علاوه بر اینکه، پیدا کردن یک متخصص ارتودنسی خوب برای افراد اهمیت دارد، پیدا کردن متخصص ارتودنسی که تجهیزات و نیروی لازم جهت انجام اقدامات پیشگیرانه از ویروس کرونا را در مطب خود داشته باشد، نیز دارای اهمیت بالایی است. 

نیروهای بهداشتی کلینیک دکتر عشاق، محیطی ایمن را در کلینیک برای مراجعه کننده ها فراهم نموده اند تا افراد با اطمینان کامل برای انجام ارتودنسی و کارهای دندانپزشکی مراجعه نمایند. تمام افراد مراجعه کننده از طریق سنجش تب و چک کردن اکسیژن خون، کنترل می شوند تا در صورت مواجه با فرد مشکوک به کرونا از ورود او خودداری شود و درمان به زمان دیگری موکول گردد.  

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger در دوران کرونا چطور یک متخصص ارتودنسی خوب پیدا کنیم؟ - دکتر عشاق
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
پنج شنبه, 03 اسفند 1402

تصویر امنیتی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر