دست نوشته های دکتر مرتضی عشاق متخصص ارتودنسی دندان

تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (87 کلمه)

میزان آگاهی والدین نسبت به دندانها چقدر است؟

میزان آگاهی والدین نسبت به دندانها چقدر است؟

میزان آگاهی والدین نسبت به دندانها چقدر است؟
دکتر مرتضی عشاق و همکاران مطالعه ای بر روی والدین 1000 کودک 7 تا 9 ساله انجام دادند. نتایج این تحقیق نشان داد که نیمی از والدین نمی دانند که وجود فضاها بین دندانهای شیری نرمال است. اکثر والدین در جریان هستند که حفظ دندانهای شیری می تواند در پیشگیری از نامرتب شدن دندانها کمک کننده باشد.فقط 28 درصد کودکان به صورت سالیانه توسط دندانپزشک ویزیت می شدند و منبع اصلی اطلاع رسانی خانواده ها رسانه ها و تلویزیون است.

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger میزان آگاهی والدین نسبت به دندانها چقدر است؟
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 25 شهریور 1398

تصویر امنیتی

blog?task=captcha میزان آگاهی والدین نسبت به دندانها چقدر است؟

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر

آمار سایت: امروز: 27 نفر - دیروز: 260 نفر - این هفته: 27 نفر - این ماه: 3654 نفر - کل بازدید: 730219