دست نوشته های دکتر مرتضی عشاق متخصص ارتودنسی دندان

تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (156 کلمه)

تخصص های دندانپزشکی

تخصص های دندانپزشکی

رشته دندانپزشکی دارای تخصص ها و زیر مجموعه های فراوان است برای مثال می توان به متخصص ارتودنسی، متخصص فک و دهان، متخصص جراحی لثه ،دندانپزشکی اطفال و غیره اشاره کرد. طبق تحقیق هر فرد می تواند در یک حوزه و تخصص خاص سرآمد باشد، به خاطر داشته باشید که رعایت نکات بهداشتی و ایمنی دهان و دندان از اهمیت خاصی برخوردار است. و هزینه های درمان و ترمیم دندان جزو هزینه های بالای زندگی هرشخص است، به خاطر داشته باشید که هر دردی از ناحیه دهان دارای تخصص و متخصص خاص خود می باشد. پس برای درمان دردهای دندان خود به متخصصین مربوط به آن رشته مراجعه نمایید.
اگر دكتر شما دندان مي كشد، جراحي لثه مي كند و مي خواهد دندانهايتان را ارتودنسي هم بكند، در مورد تخصص ايشان در رشته ي ارتودنسي پرس و جو نماييد. دوران ابو علي سينا كه عالم به همه ي علوم بودند سپري شده است. دكتر مرتضي عشاق: متخصص ارتودنسي

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger تخصص های دندانپزشکی
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
سه شنبه, 06 خرداد 1399

تصویر امنیتی

blog?task=captcha تخصص های دندانپزشکی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر

آمار سایت: امروز: 47 نفر - دیروز: 138 نفر - این هفته: 185 نفر - این ماه: 3375 نفر - کل بازدید: 786569