بلاگ

تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (195 کلمه)

تفاوت دندانپزشک و متخصص ارتودنسی

تفاوت دندانپزشک و متخصص ارتودنسی

دکتر دندانپزشک و متخصص ارتودنسی با هم تفاوت های بسیاری دارند که در این مقاله سعی می کنیم به این تفاوت ها بپردازیم .متخصص ارتودنسی پس از 6سال تحصیل در زمینه مربوطه و کسب تجربیات مختلف, یک دوره تخصصی 3 ساله را طی می کند و پس از تحویل پایان نامه در زمینه ارتودنسی موفق به دریافت تخصص ارتودنسی می شود. می توان اینطور عنوان کرد که تمامی متخصصین ارتودنسی قادر به انجام خدمات دندانپزشکی هستتند ولی شاید کمتر از 5 درصد از دندانپزشکان ایرانی، متخصص ارتودنستی هستند. با این حال اکثر پزشکان سعی دارند در رشته و تخصص خود فعالیت داشته باشند. اگر برای انجام امور ارتودنسی خود به دندانپزشک مراجعه می کنید به خاطر داشته باشید که این کار نه تنها از نظر مالی و زمانی به ضرر شما خواهد بود بلکه در آینده موجب به وجود آمدن مشکلات فراوانی خواهد شد.
اگر دکتر شما برای شما دندان هم پر می کند به متخصص ارتودنسی بودنش شک کنید...هیچ می دانستید که در یک مطب تخصصی ارتودنسی معمولا حتی آمپول بی حسی یافت نمی شود؟ این نشان دهنده ی این مطلب است که درمان ارتودنسی، زیر دست متخصص، با درد همراه نیست. دکتر مرتضی عشاق

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger تفاوت دندانپزشک و متخصص ارتودنسی
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
چهارشنبه, 12 بهمن 1401

تصویر امنیتی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر

تغییر برنامه روزهای کاری مطب دکتر مرتضی عشاق

از شنبه مورخ 1401/07/16
شنبه و یکشنبه عصر مطب یوسف آباد
دوشنبه صبح و عصر، سه شنبه و چهارشنبه عصر مطب شهران