بلاگ

تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (89 کلمه)

ارتودنسی و اعتماد به نفس

ارتودنسی و اعتماد به نفس

ارتودنسی علاوه بر اینکه به ردیف شدن دندانها منجر می شود. می تواند در طول مدت درمان، به افزایش اعتماد به نفس فرد نیز کمک نماید. مطالعات نشان دادند حتی در افرادی که ناهنجاری فکی دارند ، زمانی که براکتهای ارتودنسی بر روی دندانها قرار می گیرند، با اینکه هنوز نامرتبی دندانها و مشکلات فکی اصلاح نشده اند،میزان اعتماد به نفس فرد افزایش می یابد. در واقع صرفا حضور دستگاهای ارتودنسی این پیام را برای دیگران دارد که همه چیز، حتی ناهنجاریهای دندانی - فکی تحت کنترل می باشد.

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger ارتودنسی و اعتماد به نفس
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
سه شنبه, 11 مهر 1402

تصویر امنیتی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر

تغییر برنامه روزهای کاری مطب دکتر مرتضی عشاق

از شنبه مورخ 1401/07/16
شنبه و یکشنبه عصر مطب یوسف آباد
دوشنبه صبح و عصر، سه شنبه و چهارشنبه عصر مطب شهران