بلاگ

تخمین زمان مطالعه 2 دقیقه (311 کلمه)

متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان

Starting-Good-Dental-Habits-Young

بسیاری از افرادی که نیاز به درمان ارتودنسی دارند در سنین کودکی یا نوجوانی به سر می برند. بدیهی ست در این سنین علاوه بر ناهنجاریهای نظم و ترتیب فک و دندانها، درمان پوسیدگی ها و مدیریت رویش دندانها از اهمیت بسزایی برخوردار است. این نوع درمانها نیاز به متخصص دندانپزشکی کودکان دارند که مفتخریم اعلام نماییم در تمام مطب های اینجانب از همکاری دندانپزشک اطفال با تجربه بهره می بریم. این همکاریها موجب می شوند که والدین گرامی در یک روز مراجعه به مطب، هم از مشاوره و درمان ارتودنسی بهره مند شوند و هم مشکلاتی نظیر ترمیم پوسیدگی ها و یا خارج کردن دندانهای شیری، فلورایدتراپی، شیار بندی (فیشورسیلانت) ، نصب فضانگهدار و ... را توسط متخصص مربوطه به انجام برسانند.

دندانپزشکی اطفال یکی از 9 شاخه تخصصی انجمن دندانپزشکی آمریکا است که هدف آن مراقبت و رسیدگی به مشکلات دهان و دندان در کودکان از نوزادی تا نوجوانی می‌باشد. به دندانپزشک متخصص در این حوزه، دندانپزشک اطفال (پدودنتیست) گفته می شود که پس از اتمام تحصیلات دندانپزشکی عمومی، حدود سه سال دیگر صرف آموزش فیزیولوژی، مدیریت و هدایت رویش دندانها و بررسی مشکلات دهان و دندان و آرام‌ بخش مورد استفاده در بیماران کودک نموده است.
اولین مجموعه دندانها که از حدود شش ماهگی شروع به رویش می‌کنند، دندان‌های شیری نام دارند. تعداد دندان‌های شیری 20 عدد است که بعدا با 32 دندان دائمی جایگزین می‌شوند یعنی تعداد دندان‌های دائمی 12 عدد بیشتر است. درمان‌های دندانپزشکی و مراقبتی در دندانپزشکی اطفال مشابه بزرگسالان است با این تفاوت که ممکن است تکنیک‌های آن متفاوت باشد.
خوشبختانه در مطبهای اینجانب از همکاری صمیمانه و علمی متخصص دندانپزشکی کودکان بهره می بریم.
اگر کودک شما نیاز به مراقبت دندانپزشکی دارد با ما در تماس باشید.
١: جلال آل احمد. بین گیشا و شهرآرا. پلاک ١٢٣ تلفن ٨٨٢٥٢٨٣٣
٢: شهران. پایین تر از فلکه اول. نبش کوچه عباسی. ساختمان قائم. طبقه ٤. واحد ٢٠
٤٤٣٣٩٩٧٠
هماهنگی: ٠٩٣٦٣٠٦٦٠٩٩

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
سه شنبه, 11 مهر 1402

تصویر امنیتی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر

تغییر برنامه روزهای کاری مطب دکتر مرتضی عشاق

از شنبه مورخ 1401/07/16
شنبه و یکشنبه عصر مطب یوسف آباد
دوشنبه صبح و عصر، سه شنبه و چهارشنبه عصر مطب شهران