تخمین زمان مطالعه 2 دقیقه (311 کلمه)

متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان

Starting-Good-Dental-Habits-Young

بسیاری از افرادی که نیاز به درمان ارتودنسی دارند در سنین کودکی یا نوجوانی به سر می برند. بدیهی ست در این سنین علاوه بر ناهنجاریهای نظم و ترتیب فک و دندانها، درمان پوسیدگی ها و مدیریت رویش دندانها از اهمیت بسزایی برخوردار است. این نوع درمانها نیاز به متخصص دندانپزشکی کودکان دارند که مفتخریم اعلام نماییم در تمام مطب های اینجانب از همکاری دندانپزشک اطفال با تجربه بهره می بریم. این همکاریها موجب می شوند که والدین گرامی در یک روز مراجعه به مطب، هم از مشاوره و درمان ارتودنسی بهره مند شوند و هم مشکلاتی نظیر ترمیم پوسیدگی ها و یا خارج کردن دندانهای شیری، فلورایدتراپی، شیار بندی (فیشورسیلانت) ، نصب فضانگهدار و ... را توسط متخصص مربوطه به انجام برسانند.

دندانپزشکی اطفال یکی از 9 شاخه تخصصی انجمن دندانپزشکی آمریکا است که هدف آن مراقبت و رسیدگی به مشکلات دهان و دندان در کودکان از نوزادی تا نوجوانی می‌باشد. به دندانپزشک متخصص در این حوزه، دندانپزشک اطفال (پدودنتیست) گفته می شود که پس از اتمام تحصیلات دندانپزشکی عمومی، حدود سه سال دیگر صرف آموزش فیزیولوژی، مدیریت و هدایت رویش دندانها و بررسی مشکلات دهان و دندان و آرام‌ بخش مورد استفاده در بیماران کودک نموده است.
اولین مجموعه دندانها که از حدود شش ماهگی شروع به رویش می‌کنند، دندان‌های شیری نام دارند. تعداد دندان‌های شیری 20 عدد است که بعدا با 32 دندان دائمی جایگزین می‌شوند یعنی تعداد دندان‌های دائمی 12 عدد بیشتر است. درمان‌های دندانپزشکی و مراقبتی در دندانپزشکی اطفال مشابه بزرگسالان است با این تفاوت که ممکن است تکنیک‌های آن متفاوت باشد.
خوشبختانه در مطبهای اینجانب از همکاری صمیمانه و علمی متخصص دندانپزشکی کودکان بهره می بریم.
اگر کودک شما نیاز به مراقبت دندانپزشکی دارد با ما در تماس باشید.
١: جلال آل احمد. بین گیشا و شهرآرا. پلاک ١٢٣ تلفن ٨٨٢٥٢٨٣٣
٢: شهران. پایین تر از فلکه اول. نبش کوچه عباسی. ساختمان قائم. طبقه ٤. واحد ٢٠
٤٤٣٣٩٩٧٠
هماهنگی: ٠٩٣٦٣٠٦٦٠٩٩

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
چهارشنبه, 28 ارديبهشت 1401

تصویر امنیتی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/