دست نوشته های دکتر مرتضی عشاق متخصص ارتودنسی دندان

تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (129 کلمه)

چرا در مطب متخصص ارتودنسي، دستياران به جاي دكتر ارتودنسي روي بيماران كار مي كنند؟

چرا در مطب متخصص ارتودنسي، دستياران به جاي دكتر ارتودنسي روي بيماران كار مي كنند؟

نقش اصلي يك متخصص ارتودنسي باتجربه و خوب، طراحي درمان ارتودنسي و هدايت و مديريت درمان مي باشد. همانطور كه يك متخصص قلب پس از معاينات لازم، دستور آزمايشات و تزريقات را به ديگر پرسنل حوزه ي  درمان ارائه مي دهد، در مطب يك متخصص ارتودنسي نيز، دكتر بيماران را معاينه مي كند و بر اساس طرح درمان هر بيمار دستورات لازم را به دستياران دوره ديده ارائه مي كند. بنابراين كار تعويض سيمها و كشهاي ارتودنسي در هر جلسه ويزيت ماهيانه برعهده ي دستياران مي باشد. البته اين روند كاملا تحت كنترل و با مسووليت مستقيم دكتر ارتودنسي انجام مي شود. لازم به ذكر است كه دستياراني كه در يك مطب ارتودنسي مجهز و تخصصي كار مي كنند از دانش و تجربيات لازم در زمينه ي ارتودنسي برخوردارند.

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger چرا در مطب متخصص ارتودنسي، دستياران به جاي دكتر ارتودنسي روي بيماران كار مي كنند؟
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 25 شهریور 1398

تصویر امنیتی

blog?task=captcha چرا در مطب متخصص ارتودنسي، دستياران به جاي دكتر ارتودنسي روي بيماران كار مي كنند؟

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر

آمار سایت: امروز: 26 نفر - دیروز: 260 نفر - این هفته: 26 نفر - این ماه: 3653 نفر - کل بازدید: 730218