بلاگ

تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (129 کلمه)

چرا در مطب متخصص ارتودنسي، دستياران به جاي دكتر ارتودنسي روي بيماران كار مي كنند؟

چرا در مطب متخصص ارتودنسي، دستياران به جاي دكتر ارتودنسي روي بيماران كار مي كنند؟

نقش اصلی یک متخصص ارتودنسی باتجربه و خوب، طراحی درمان ارتودنسی و هدایت و مدیریت درمان می باشد. همانطور که یک متخصص قلب پس از معاینات لازم، دستور آزمایشات و تزریقات را به دیگر پرسنل حوزه ی  درمان ارائه می دهد، در مطب یک متخصص ارتودنسی نیز، دکتر بیماران را معاینه می کند و بر اساس طرح درمان هر بیمار دستورات لازم را به دستیاران دوره دیده ارائه می کند. بنابراین کار تعویض سیمها و کشهای ارتودنسی در هر جلسه ویزیت ماهیانه برعهده ی دستیاران می باشد. البته این روند کاملا تحت کنترل و با مسوولیت مستقیم دکتر ارتودنسی انجام می شود. لازم به ذکر است که دستیارانی که در یک مطب ارتودنسی مجهز و تخصصی کار می کنند از دانش و تجربیات لازم در زمینه ی ارتودنسی برخوردارند.

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger چرا در مطب متخصص ارتودنسی، دستیاران به جای دکتر ارتودنسی روی بیماران کار می کنند؟
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
پنج شنبه, 03 اسفند 1402

تصویر امنیتی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر