بلاگ

تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (85 کلمه)

لقي دندانها در طي ارتودنسي

لقي دندانها در طي ارتودنسي

اگر در حین درمان ارتودنسی احساس کردید که برخی از دندانها دچار لقی مختصری شدند اصلا جای نگرانی نیست. در اثر نیروهای ارتودنسی واکنشهایی در لثه و استخوان اطراف دندانها رخ می دهد که منجر به لقی مختصر تا متوسط دندانها می شود. پس از مدتی بطور خود به خود لقی دندانها از بین می رود. در زمانی که لقی ایجاد می شود، بیمار نباید با دست و یا زبان با دندانها بازی کند و نیازی به بررسی روزانه ی (!) میزان لقی توسط بیمار نیست.

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger لقی دندانها در طی ارتودنسی
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
چهارشنبه, 15 آذر 1402

تصویر امنیتی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر