دست نوشته های دکتر مرتضی عشاق متخصص ارتودنسی دندان

تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (90 کلمه)

چرا دندانهاي فرزند من نامرتب و ناصاف است؟

چرا دندانهاي فرزند من نامرتب و ناصاف است؟

چرا دندانهاي فرزند من نامرتب و ناصاف است؟

يكي از دلايل نامرتبي دندانها اين است كه دندانهاي شيري كودك خراب (پوسيده) مي شوند و به جاي اينكه اين دندانها پر شوند، آنها را كشيده اند. درنتيجه فضاي دندان شيري توسط كج شدن دندانهاي مجاور تنگ مي شود و دندان دائمي زيرين در آينده يا نامرتب مي رويد و يا نهفته ميماند.

اگر اندازه ي فك و دندانها كه از طريق ژنتيك به كودك منتقل مي شوند، با يكديگر همخواني نداشته باشند، نامرتبي و نياز به درمان ارتودنسي ايجاد مي شوند.

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger چرا دندانهاي فرزند من نامرتب و ناصاف است؟
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 25 شهریور 1398

تصویر امنیتی

blog?task=captcha چرا دندانهاي فرزند من نامرتب و ناصاف است؟

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر

آمار سایت: امروز: 27 نفر - دیروز: 260 نفر - این هفته: 27 نفر - این ماه: 3654 نفر - کل بازدید: 730219