بلاگ

تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (90 کلمه)

چرا دندانهاي فرزند من نامرتب و ناصاف است؟

چرا دندانهاي فرزند من نامرتب و ناصاف است؟

چرا دندانهای فرزند من نامرتب و ناصاف است؟

یکی از دلایل نامرتبی دندانها این است که دندانهای شیری کودک خراب (پوسیده) می شوند و به جای اینکه این دندانها پر شوند، آنها را کشیده اند. درنتیجه فضای دندان شیری توسط کج شدن دندانهای مجاور تنگ می شود و دندان دائمی زیرین در آینده یا نامرتب می روید و یا نهفته میماند.

اگر اندازه ی فک و دندانها که از طریق ژنتیک به کودک منتقل می شوند، با یکدیگر همخوانی نداشته باشند، نامرتبی و نیاز به درمان ارتودنسی ایجاد می شوند.

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger چرا دندانهای فرزند من نامرتب و ناصاف است؟
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
جمعه, 31 فروردين 1403

تصویر امنیتی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر