بلاگ

تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (144 کلمه)

چگونه از دندانهاي ارتدنسي شده مراقبت كنيم؟

چگونه از دندانهاي ارتدنسي شده مراقبت كنيم؟

در حین ارتودنسی استفاده از مسواک و نخ دندان مخصوص لازم و ضروری است.
پس از صبحانه، ناهار و شام ابتدا از مسواک معمولی خود استفاده کنید. سپس برای تمیز کردن اطراف براکتها و سیمهای ارتودنسی، از مسواک مخصوص (مسواک بین دندانی: که شبیه شیشه شور کوچک است) استفاده نمایید.
روزی حداقل یک بار از نخ دندان مخصوص ارتودنسی (سوپرفلاس) جهت تمیز کردن سطوح بین دندانی استفاده کنید.
دهانشویه ی فلوراید ایرانی از داروخانه تهیه نمایید و هفته ای دو شب پس از مسواک و نخ دندان، به اندازه ی درب دهانشویه به مدت ١ تا ٢ دقیقه در دهان قرقره کنید. پس از آن دهانشویه را از دهان خارج کنید و تا ٢ ساعت نه دهانتان را بشویید، نه چیزی بخورید و نه چیزی بنوشید. در طول ٢ سال ارتودنسی همواره هفته ای ٢ شب از دهانشویه فلوراید جهت جلوگیری از پوسیدگی استفاده کنید.

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger چگونه از دندانهای ارتدنسی شده مراقبت کنیم؟
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
چهارشنبه, 15 آذر 1402

تصویر امنیتی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر