تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (263 کلمه)

انواع هدگیر ارتودنسی

--
• هدگیر پشت گردنی و هدگیر پس سری
هنگامی که از هدگیر ارتودنتیسی صحبت میشود، تقریباً همه ما این نوع هدگیر را تصور می‌کنیم. این نوع هدگیر که در واقع هدگیر معمولی یاست، برای اصلاح جلو زدگی دندان‌های جلویی که به آن اورجت گفته می‌شود و همچنین اصلاح برخی مشکلات دیگر ارتودنسی استفاده می‌شود. عملکرد کلی هدگیر به این صورت است که فک بالا را در جای خود نگه می‌دارد و به فک پایین اجازه می‌دهد رشد کند.

Enter your text here ...

  هدگیر معمولی از یک سیم کمانی تشکیل شده است که فلزی و U شکل بوده و تسمه ‌ای دارد که پشت سر یا پشت گردن قرار می‌گیرد. انواع هدگیر پشت گردنی یک تسمه دارند که پشت گردن قرار می‌گیرد اما تسمه هدگیر پس سری پشت سر قرار می‌گیرد. سیم کمانی هدگیر به براکت دندانهای آسیاب بزرگ وصل می‌شود.

 • هدگیر معکوس یا فیس ماسک
هدگیر معکوس عملکردی برعکس هدگیر معمولی دارد یعنی فک بالا را جلو می‌کشد تا سریعتر و بیشتر رشد کند در حالی که فک پایین را در جای خود نگه می‌دارد. این کار برای اصلاح جلو زدگی فک پایین که به آن آندربایت گفته می‌شود انجام می‌شود. شکل هدگیر معکوس نیز با هدگیر معمولی تفاوت دارد. تفاوت آنها در این است که هدگیر معکوس یک سیم یا میله بزرگ دارد که در جلوی صورت از پیشانی تا چانه کشیده شده است و یوکهای افقی در ناحیه دهان دارد. این یوکها قلابهایی دارد که به براکت دندان‌های بالایی وصل می‌شود. این سیستم نیرویی ایجاد می‌کند که رشد فک بالا را سریع تر می‌کند.

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger انواع هدگیر ارتودنسی
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 26 ارديبهشت 1401

تصویر امنیتی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/