بلاگ

تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (92 کلمه)

کودک من عادت انگشت مکیدن دارد. آیا با درمان ارتدنسی درست می شود؟

کودک من عادت انگشت مکیدن دارد. آیا با درمان ارتدنسی درست می شود؟

کودک من عادت انگشت مکیدن دارد. آیا با درمان ارتدنسی درست می شود؟
در کودکان عاداتی مانند مکیدن انگشت و یا پستانک امر شایعی است و تا سن 5 سالگی نیازی به مداخله و یا درمان خاصی نیست. اگر پس از 5 سالگی به مدت طولانی این عادات ادامه یابند، می توانند موجب جلوزدگی فک بالا و فاصله افتادن بین دندانها شوند. دراین مواقع باید به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید تا با طی مراحل خاصی اولا عادت مربوطه ترک شود و سپس ناهنجاریهای ایجاد شده توسط ارتودنسی متحرک و یا ثابت رفع شوند.

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger کودک من عادت انگشت مکیدن دارد. آیا با درمان ارتدنسی درست می شود؟
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
پنج شنبه, 03 اسفند 1402

تصویر امنیتی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر