بلاگ

تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (283 کلمه)

فاصله بین دندانهای کودکان

فاصله بین دندانها

بین دندانهای کودکان به دلایل مختلف ممکن است فاصله ایجاد شود. گاهی اوفات این فاصله و علت آن باید اصلاح شود و گاهی نیز نیازی به این کار نیست.
در صورتی که ¬متوجه شدید بین دندانهای کودکتان فاصله وجود دارد، باید برای بررسی آن به دندانپزشک یا ارتودنتیست مراجعه کنید.
ممکن است فاصله بین دندانها در کودک موضوع مهمی نباشد. در بیشتر موارد دندانپزشک منتظر می ماند تا دندانهای دائمی که پهن تر هستند بیرون بزنند. در بسیاری از موارد با بیرون زدن دندانهای دائمی فاصله بسته می شود.

 

با این حال این امکان وجود دارد که اندازه دندانها خیلی کوچک یا اندازه فک خیلی بزرگ باشد و در نتیجه ی آن، بین دندانها فاصله ایجاد شده باشد. این فاصله باید با براکت ارتودنسی بسته شود.
ممکن است فاصله بین دندانهای کودک نشانگر بیماری لثه و عفونت باکتریایی باشد که موجب تخریب استخوانهای نگهدارنده دندان شده است.
همیشه نمی توان علت فاصله بین دندانها را به صورت قطعی مشخص کرد. بهترین کار این است که این وضعیت توسط متخصص ارتودنسی بررسی شود.

اصلاح فاصله بین دندانهای کودکان
فاصله بین دندانها در کودکان در صورتی که مشکلی ایجاد کرده باشد یا در اثر مشکل دندانی بروز کرده باشد باید درمان شود. دندانپزشک می تواند مشخص کند مشکل اصلی به کدام یک از موارد زیر برمی گردد:
• دندانها در مقایسه با اندازه فک کوچک هستند.
• فرنوم لبی (بافت صورتی رنگی که لب بالا را به لثه متصل می کند) بزرگ است.
• جای یک یا چند دندان خالی است.
• عفونت لثه اتفاق افتاده است.

توصیه می شود کودکان در سن هفت سالگی به ارتودنتیست نشان داده شوند تا از بروز مشکلات جدی تر و پیچیده تر در آینده جلوگیری شود.
https://www.mykoolsmiles.com/content/gap-between-teeth

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger فاصله بین دندانهای کودکان
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
جمعه, 31 فروردين 1403

تصویر امنیتی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر