دست نوشته های دکتر مرتضی عشاق متخصص ارتودنسی دندان

تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (60 کلمه)

فنر ارتودنسي

فنر ارتودنسي

در برخي موارد لازم است جهت حركات دنداني و ايجاد فضا براي مرتب كردن دندانها از فنرهاي مخصوص ارتودنسي استفاده شود. اين فنرها انواع مختلفي دارند و جنس آنها مي تواند استيل ضد زنگ و يا نيكل تيتانيوم باشد. فنرهاي نيكل تيتانيوم مي توانند نيروي ارتودنسي ملايم و مداومي به دندانها وارد كنند كه براي درمانهاي ارتودنسي ايده آل هستند.

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger فنر ارتودنسي
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
جمعه, 16 خرداد 1399

تصویر امنیتی

blog?task=captcha فنر ارتودنسي

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر

آمار سایت: امروز: 65 نفر - دیروز: 110 نفر - این هفته: 648 نفر - این ماه: 648 نفر - کل بازدید: 787879