بلاگ

تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (78 کلمه)

من بعضی از دندانهایم را روکش کرده ام آیا امکان انجام ارتدنسی وجود دارد؟

من بعضی از دندانهایم را روکش کرده ام آیا امکان انجام ارتدنسی وجود دارد؟
برای چسباندن براکتهای ارتودنسی به دندانها از چسب مخصوص (کامپوزیت) استفاده می شود. هنگامی که یک دندان دارای روکش است و مینای دست نخورده در دسترس متخصص ارتودنسی برای چسباندن براکتهای ارتودنسی وجود ندارد باید از چسبهای ویژه استفاده شود. البته این مطلب را هم باید در نظر گرفت که ممکن است روکشها در اثر ارتودنسی دچار لقی شوند و نیاز به جایگزینی آنها باشد.

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger من بعضی از دندانهایم را روکش کرده ام آیا امکان انجام ارتدنسی وجود دارد؟
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
جمعه, 31 فروردين 1403

تصویر امنیتی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر