دست نوشته های دکتر مرتضی عشاق متخصص ارتودنسی دندان

تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (91 کلمه)

دندان خراب

دندان خراب

یک دندان خراب دارم که باید کشیده بشود، ایا می شود از فضای همین دندان برای ردیف شدن دندانهایم استفاده شود؟
اگر برای ارتدنسی و ردیف شدن دندانها نیاز به کشیدن دندان باشد معمولا باید به شکل متقارن و از هر دو طرف قوس دندانی، دندان کشیده شود تا خط وسط دندانها دچار انحراف نشود.
درضمن اینکه کدام دندان باید کشیده شود پس از بررسی عکسهای رادیوگرافی و فتوگرافی و قالبها مشخص می شود و شاید مجبور شویم برای ارتودنسی یک دندان سالم را بکشیم و دندان خرابی را ترمیم و حفظ کنیم.

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger دندان خراب
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 25 شهریور 1398

تصویر امنیتی

blog?task=captcha دندان خراب

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر

آمار سایت: امروز: 57 نفر - دیروز: 260 نفر - این هفته: 57 نفر - این ماه: 3684 نفر - کل بازدید: 730249