دست نوشته های دکتر مرتضی عشاق متخصص ارتودنسی دندان

تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (208 کلمه)

بهترین سن برای درمان ارتودنسی

بهترین سن برای درمان ارتودنسی

یکی از متداول ترین پرسش‌ها درباره درمان ارتودنسی این است که چه زمانی بهتر است این درمان انجام شود یا به عبارتی، بهترین سن درمان ارتودنسی چه زمانی است؟  به طور کلی بهتر است درمان ارتودنسی در یکی از این سه مرحله انجام شود:

b2ap3_thumbnail_2 بهترین سن برای درمان ارتودنسی


 - کودکی (درمان زود هنگام یا پیشگیرانه)
این مرحله از درمان زود هنگام ارتودنسی در دو تا شش ‌سالگی انجام می شود. در این سن دندانپزشک وضعیت رشد قوس دندانی را بررسی می‌کند تا مطمئن شود رشد آن کمتر از حد نرمال نیست. همچنین از دست دادن زود هنگام دندان‌های شیری و عادت‌های زیان‌بخش مانند مکیدن انگشت تحت نظر و درمان قرار می‌گیرد. درمان اولیه در این مرحله بسیار موفقیت ‌آمیز بوده و در بسیاری از موارد (نه همیشه) نیاز به درمان ارتودنسی یا ارتوپدی در آینده را برطرف می‌سازد.

b2ap3_thumbnail_ortodonsi987 بهترین سن برای درمان ارتودنسی


  - دوره ی سیستم دندانی مختلط
این مرحله که از شش ‌سالگی تا دوازده‌ سالگی را پوشش می‌دهد، زمانی است که هم دندان‌های شیری در دهان وجود دارند و هم دندان‌های دائمی . در این مرحله نسبت رشد فکها و همراستایی آنها و دندانها تحت نظر قرار می‌گیرد. این مرحله برای شروع درمان بسیار خوب است چرا که بافت‌های نرم و سخت در این سن به خوبی به نیروهای اعمالی پاسخ می‌دهند.  

مطالب مرتبط

 

نظرات 27

مهمان - احمدی در روز پنج شنبه, 14 دی 1396 00:28

سلام اقای دکتر من فک بالام دوتا از دندونام خیلی کم عقب و جلو هستن میخواستم بدونم هزینه ارتودنسی چقدر میشه ممنون

سلام اقای دکتر من فک بالام دوتا از دندونام خیلی کم عقب و جلو هستن میخواستم بدونم هزینه ارتودنسی چقدر میشه ممنون
دکتر مرتضی عشاق در روز شنبه, 16 دی 1396 10:22

سلام آقا یا خانم احمدی
ارتودنسی ثابت یک فک در مطب اینجانب حدود 4/5 میلیون اقساطی ست.

سلام آقا یا خانم احمدی ارتودنسی ثابت یک فک در مطب اینجانب حدود 4/5 میلیون اقساطی ست.
مهمان - ایرج مجیدی در روز یکشنبه, 26 آذر 1396 03:35

سلام.باتوجه به پیام قبلیم من ارتودنسی دارم و دکترم گفته بهتره که برای ردیف جلو دندانهای فک بالام فرنکتومی انجام بدم .دکترم تخصص ارتودنسی دارن ولی نمیدونم چرا به من گفتن که باید جراحی فرنکتومی بشم من هم نمیدونم که ایا با لیزر انجام میشه یا بخیه

سلام.باتوجه به پیام قبلیم من ارتودنسی دارم و دکترم گفته بهتره که برای ردیف جلو دندانهای فک بالام فرنکتومی انجام بدم .دکترم تخصص ارتودنسی دارن ولی نمیدونم چرا به من گفتن که باید جراحی فرنکتومی بشم من هم نمیدونم که ایا با لیزر انجام میشه یا بخیه
دکتر مرتضی عشاق در روز شنبه, 16 دی 1396 10:21

سلام جناب آقای مجیدی
این سوال را فقط متخصص لثه می تواند پاسخ دهد.

سلام جناب آقای مجیدی این سوال را فقط متخصص لثه می تواند پاسخ دهد.
مهمان - لیلا در روز جمعه, 24 آذر 1396 20:09

سلام. من 32 سالم هست . دندان های فک بالام بخصوص 4 دندان جلو کمی از هم فاصله دارند و کمی به جلو متمایل هست بطوری که هنگام بسته بودن دندان های بالا و پایینم با هم مماس نیست. با توجه به سنم آیا ارتودنسی برای من پیشنهاد می کنید یا پیشنهاد دیگری دارید؟
سپاس

سلام. من 32 سالم هست . دندان های فک بالام بخصوص 4 دندان جلو کمی از هم فاصله دارند و کمی به جلو متمایل هست بطوری که هنگام بسته بودن دندان های بالا و پایینم با هم مماس نیست. با توجه به سنم آیا ارتودنسی برای من پیشنهاد می کنید یا پیشنهاد دیگری دارید؟ سپاس
default_blogger بهترین سن برای درمان ارتودنسی
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
جمعه, 09 خرداد 1399

تصویر امنیتی

blog?task=captcha بهترین سن برای درمان ارتودنسی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر

آمار سایت: امروز: 2 نفر - دیروز: 121 نفر - این هفته: 644 نفر - این ماه: 3834 نفر - کل بازدید: 787028