دست نوشته های دکتر مرتضی عشاق متخصص ارتودنسی دندان

تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (75 کلمه)

بازي ارتودنسي

بازي ارتودنسي

وقتي براي كودكان و نوجوانان از پلاك متحرك  ارتودنسي استفاده مي شود نكته ي مهم جلب همكاري ايشان براي استفاده از اين دستگاهها ست. يك متخصص ارتودنسي باتجربه مي داند كه با اين گروه سني چگونه برخورد كند تا با تكنيكهاي تشويق و تقويت و بازي، انگيزه ي كودكان در رعايت توصيه ها افزايش يابد. يك نمونه از بازيهاي ارتودنسي تكميل فرم ساعت پلاك است كه دكتر ارتودنسي شما درصورت لزوم آنرا توضيح مي دهد.

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger بازي ارتودنسي
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
جمعه, 16 خرداد 1399

تصویر امنیتی

blog?task=captcha بازي ارتودنسي

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر

آمار سایت: امروز: 71 نفر - دیروز: 110 نفر - این هفته: 654 نفر - این ماه: 654 نفر - کل بازدید: 787885