دست نوشته های دکتر مرتضی عشاق متخصص ارتودنسی دندان

تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (150 کلمه)

اهمیت چکاپ مدوام دندانها در کودکی

اهمیت چکاپ مدوام دندانها در کودکی

مراحل مختلف رويش دندانهاي فرزندتان را بهتر است با معاينات دوره اي توسط متخصص ارتودنسي به راحتي طي نماييد. اين معاينات به رديف شدن دندانها كمك مي كند. سن رشد دندان در کودکان متفاوت است. ممکن است کودکی در چند ماهگی دندانهای شیری داشته باشد و دیگری تا یک سالگی، از داشتن دندان محروم باشد. پروسه ایجاد دندان در کودکان، ممکن است گاهی با درد و بی حوصلگی همراه باشد که از نشانه های آن می توان به گریه کردن، تب، بدخلقی اشاره کرد. برای کاهش درد کودک می توانید از ژل دندان یا دندان گیر استفاده کنید.اگر کودک شما همچنان بی تاب است می توانید با حفظ آرامش به دندانپزشک مراجعه نمایید.مراجعات دوره ای و ادواری به دندانپزشک از سنین کودکی و آموزش طرز صحیح مسواک زدن و استفاده از نخ دندان به کودکتان  بزرگترین خدمتیست که می توان به سلامت دندان کودکانتان انجام داد.دكتر مرتضي عشاق: متخصص ارتودنسي

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger اهمیت چکاپ مدوام دندانها در کودکی
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
سه شنبه, 06 خرداد 1399

تصویر امنیتی

blog?task=captcha اهمیت چکاپ مدوام دندانها در کودکی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر

آمار سایت: امروز: 44 نفر - دیروز: 138 نفر - این هفته: 182 نفر - این ماه: 3372 نفر - کل بازدید: 786566