بلاگ

تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (150 کلمه)

اهمیت چکاپ مدوام دندانها در کودکی

اهمیت چکاپ مدوام دندانها در کودکی

مراحل مختلف رویش دندانهای فرزندتان را بهتر است با معاینات دوره ای توسط متخصص ارتودنسی به راحتی طی نمایید. این معاینات به ردیف شدن دندانها کمک می کند. سن رشد دندان در کودکان متفاوت است. ممکن است کودکی در چند ماهگی دندانهای شیری داشته باشد و دیگری تا یک سالگی، از داشتن دندان محروم باشد. پروسه ایجاد دندان در کودکان، ممکن است گاهی با درد و بی حوصلگی همراه باشد که از نشانه های آن می توان به گریه کردن، تب، بدخلقی اشاره کرد. برای کاهش درد کودک می توانید از ژل دندان یا دندان گیر استفاده کنید.اگر کودک شما همچنان بی تاب است می توانید با حفظ آرامش به دندانپزشک مراجعه نمایید.مراجعات دوره ای و ادواری به دندانپزشک از سنین کودکی و آموزش طرز صحیح مسواک زدن و استفاده از نخ دندان به کودکتان  بزرگترین خدمتیست که می توان به سلامت دندان کودکانتان انجام داد.دکتر مرتضی عشاق: متخصص ارتودنسی

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger اهمیت چکاپ مدوام دندانها در کودکی
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
شنبه, 08 بهمن 1401

تصویر امنیتی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر

تغییر برنامه روزهای کاری مطب دکتر مرتضی عشاق

از شنبه مورخ 1401/07/16
شنبه و یکشنبه عصر مطب یوسف آباد
دوشنبه صبح و عصر، سه شنبه و چهارشنبه عصر مطب شهران