بلاگ

تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (200 کلمه)

ترس از مواجه شدن با دندانپزشک

ترس از مواجه شدن با دندانپزشک

​وقتی نوجوانان با ترسهای ناشی از خاطرات گذشته به مطب تخصصی ارتودنسی مراجعه می کنند، در مراجعات ماهیانه می آموزند که خود می توانند ضمن برقراری ارتباط با متخصص ارتودنسی و دستیاران، درمان ارتودنسی خود را پیگیری کنند. این آموزشها به رشد اجتماعی کودک نیز کمک می نماید. متاسفانه ترس از دندانپزشکی و یا کلا پزشک ریشه در کودکی دارد، برخی از والدین برای ترساندن کودکان و اجبار آنان به برخی کارها آنها را از واژه پزشک (دندانپزشک) می ترسانند، که این عمل در دراز مدت منجر به بروز نوعی بیماری به نام فوبیا (ترس از پزشک) می شود.بهترین روش برای رفع این ترس همراه بودن با یکی از دوستان جهت چکاب دندانپزشکی و مطلع کردن دندانپزشک از این ترس می باشد، چکاب دندانها از سالهای اولیه کودکی و رسیدگی مدام به آنها موجب داشتن دندانهایی زیبا در نوجوانی و دندانهایی سالم در جوانی و میانسالی می شود. با توجه به بالابودن هزینه های دندانپزشکی در تمامی کشورهای دنیا، باید به این نکته و شعار همیشگی توجه داشته باشیم که پیشگیری بهتر از درمان است، پس بهتر است با صرف اندکی وقت و هزینه در زمان مناسب به دندانپزشک مراجعه و نسبت به رفع مشکلات دهان و دندان اقدام نماییم.

مطالب مرتبط

Comment for this post has been locked by admin.
 

نظرات

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر