دست نوشته های دکتر مرتضی عشاق متخصص ارتودنسی دندان

تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (50 کلمه)

ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک همان پلاک ارتودنسی است که می تواند ضمن اصلاح ناهمجاریهای فکی، حرکات محدود دندانی ایجاد نماید. این دستگاههای متحرک ارتودنسی را بیماران می توانند خودشان در دهان بگذارند و بردارند. اگر مدت زمان استفاده از پلاکهای ارتودنسی به اندازه ی کافی نباشد نتیجه ی درمان مطلوب نخواهد بود.

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger ارتودنسی متحرک
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
جمعه, 09 خرداد 1399

تصویر امنیتی

blog?task=captcha ارتودنسی متحرک

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر

آمار سایت: امروز: 0 نفر - دیروز: 121 نفر - این هفته: 642 نفر - این ماه: 3832 نفر - کل بازدید: 787026