بلاگ

تخمین زمان مطالعه 1 دقیقه (150 کلمه)

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت همان سیم پیچی است که توسط براکتها و سیمهای متصل به دندانها می تواند نامرتبی دندانها را ردیف نماید. ارتودنسی ثابت از طریق اعمال نیروی سبک و مداوم به دندانها موجب حرکات آنها می شود. این حرکات ملایم با ایجاد فضای مناسب بین دندانها می تواند به مرتب شدن دندانها کمک کند.
سیم و براکتهای ارتودنسی چگونه نیرو وارد می کنند؟ برخی ازسیمهای ارتودنسی ثابت، دارای خاصیت انعطاف پذیر دارند و وقتی به شکل قوس دندانی ناموزون در می آیند، تمایل دارند دندانها را به شکل اولیه خود سیم در بیاورند. این خاصیت موجب اعمال نیرو به دندانها و شکل دهی قوس دندانی می گردد.
در برخی موارد در حین ارتودنسی ثابت، از فنرها و یا کشهایی جهت اعمال نیرو استفاده می شود. به این صورت که فنرها و کشهای مخصوص به براکتهای متصل به دندانها بسته می شوند و با اعمال نیرو به براکتها، دندانها نیز حرکت می کنند.

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger ارتودنسی ثابت
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
سه شنبه, 11 مهر 1402

تصویر امنیتی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر

تغییر برنامه روزهای کاری مطب دکتر مرتضی عشاق

از شنبه مورخ 1401/07/16
شنبه و یکشنبه عصر مطب یوسف آباد
دوشنبه صبح و عصر، سه شنبه و چهارشنبه عصر مطب شهران