بلاگ

تخمین زمان مطالعه 4 دقیقه (749 کلمه)

ارتودنسی آمریکایی

American-orthodontics ارتودنسی آمریکایی

ارتودنسی آمریکایی چگونه انجام می شود؟ چه کسانی کاندیدای مناسبی برای انجام این نوع ارتودنسی هستند؟ در این بخش به بررسی این موضوع می پردازیم. ارتودنسی آمریکایی یکی دیگر از انواع روش های ارتودنسی است که برای از بین بردن مشکلات و اصلاح شکل و ظاهر دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد. این روش ارتودنسی برای افراد خاصی مناسب است. بنابراین تمام افراد نمی توانند از این روش برای اصلاح فرم و ظاهر دندان هایشان استفاده کنند. داشتن لبخند زیبا قبل از هر چیز دندان های صاف و مرتب و زیبا را می طلبد. بنابراین در ادامه این بخش برای آشنایی بیشتر با این روش ارتودنسی و برای داشتن لبخندی زیبا با ما همراه باشید.  

ارتودنسی آمریکایی چیست و چگونه انجام می شود؟ 

ارتودنسی آمریکایی که به ارتودنسی سریع و یا ارتودنسی زودبازده نیز معروف است، یکی دیگر از شیوه های انجام ارتودنسی است که توسط دندانپزشک یا ارتودنتیست انجام می شود. در این روش بیمار از ناهنجاری های فک رنج نمی برد. بلکه مشکلاتی که دارد، صرفا به مشکلات دندان مربوط می شود. بنابراین می تواند با انجام ارتودنسی آمریکایی این مشکلات را از بین ببرد.

همانطور که متوجه شدید در ارتودنسی سریع، بیمار مشکلات و ناهنجاری های مربوط به فک را ندارد. بنابراین به سادگی می تواند نسبت به اصلاح فرم و ظاهر دندان هایش از طریق ارتودنسی اقدام کند. در این روش نیز مانند سایر روش های ارتودنسی، از سیم ها و براکت های مخصوص برای ارتودنسی استفاده می شود.

آیا ارتودنسی سریع به دندان ها آسیب می رساند؟

با توجه به اینکه ارتودنسی آمریکایی یا همان ارتودنسی سریع در بازه زمانی کوتاهی بیمار را به نتیجه می رساند، شاید بپرسید آیا برای دندان ها آسیب هایی به همراه دارد؟ در پاسخ باید بگوییم اگر این کار را نزد بهترین پزشک یا ارتودنتیست انجام دهید، قطعا خیر! با توجه به اینکه در این روش ارتودنسی فک هیچ مشکل و ناهنجاری خاصی ندارد، پزشک بیشتر بر روی حرکت دندان ها متمرکز می شود. اما پزشک باید با توجه به شرایط بیمار دندان ها را حرکت دهد و در این خصوص محدودیت هایی نیز وجود دارد.

بنابراین در صورتی که ارتودنسی آمریکایی یا سریع را نزد پزشک ماهر و متخصص انجام دهید، قطعا برای دندان های شما آسیبی به همراه نخواهد داشت. اما در غیر این صورت ممکن است آسیب هایی سلامت دندان های شما را تهدید کند.

آیا در این روش ارتودنسی، امکان بازگشت دندان ها به حالت اولیه وجود دارد؟

در ارتودنسی آمریکایی بیمار در سریع ترین زمان ممکن به نتیجه می رسد. اما سوال اصلی اینجاست. آیا امکان بازگشت دندان ها به حالت اولیه وجود دارد؟ به طور کلی برای انجام ارتودنسی سریع بهتر است تا به پزشک متخصص و با تجربه مراجعه کنید. زیرا در این صورت از هر نظر سلامت دندان هایتان تضمین شده است. پزشک متخصص و با تجربه با اتکا بر مهارتی که دارد، ارتودنسی را طبق اصول پیش می برد. در نتیجه امکان بازگشت دندان ها به حالت اولیه وجود ندارد. اما در صورتی که ارتودنسی به صورت غیر اصولی انجام شود، قطعا آسیب هایی سلامت دندان ها را تهدید می کند و ممکن است دندان ها به حالت اولیه خود بازگردند.  

درمان با ارتودنسی آمریکایی چقدر طول می کشد؟

ارتودنسی آمریکایی با توجه به شرایط بیمار و تشخیص پزشک انجام می شود. به طور کلی نتیجه گیری از این روش ارتودنسی تماما به شرایط و موقعیت بیمار بستگی دارد. اما با توجه به نوع و شدت مشکل در این ارتودنسی بعد از 6 الی 12 ماه بیمار به نتیجه مطلوب می رسد. بنابراین می توان گفت در سریع ترین حالت ممکن ظاهر دندان ها مرتب و زیبا می شود. این روش ارتودنسی برای کسانی مناسب است که فرصت کافی ندارند و می خواهند در بازه زمانی کوتاهی به نتیجه برسند. همانطور که می دانید زیبایی دندان ها بیشترین تاثیر را بر زیبایی ظاهری افراد دارد.

کلام آخر

ارتودنسی آمریکایی یکی از شیوه های ارتودنسی است که در این بخش در مورد آن صحبت کردیم. با توجه به اینکه در این روش ارتودنسی فک بیمار هیچ ناهنجاری و مشکلی ندارد و مشکل صرفا برای دندان های بیمار است، پزشک باید قبل از انجام ارتودنسی بیمار را معاینه کند. این روش ارتودنسی که معمولا نتیجه سریعی هم دارد، باید توسط پزشک متخصص و ماهر انجام شود. زیرا در غیر این صورت ممکن است بیمار با مشکلاتی روبرو شود و نتیجه مطلوب حاصل نگردد. اگر قصد انجام ارتودنسی سریع را دارید، می بایست به صورت حضوری به کلینیک مورد نظر مراجعه کنید و ابتدا توسط پزشک معاینه شوید.

مطالب مرتبط

 

نظرات

نظري ارسال نشده است
default_blogger ارتودنسی آمریکایی
عضو سایت هستید؟ وارد شوید
مهمان
چهارشنبه, 15 آذر 1402

تصویر امنیتی

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ortodonsi.com/

مطب های ارتودنسی دکتر مرتضی عشاق

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر